Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Pierwszego września, w kolejną rocznice wybuchu II wojny światowej i wspomnienie świętej Bronisławy nasze dzieci i młodzież udają się do szkół, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Zdobywanie wiedzy, nowe przyjaźni i obowiązki mobilizują wszystkich do aktywnego udziału. Nauczyciele i wychowawcy przygotowują nowe plany nauki i swoje zaangażowanie kierują na wychowanie młodego pokolenia. W naszej szkole w Kniewie również to wszystko przeżywaliśmy wraz z młodzieżą. O godzinie 16.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ksiądz Dyrektor Marek Barański SDB. Młodzież odświętnie ubrana wraz z  pocztem sztandarowym, rodzicami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w tym wydarzeniu. Po powitaniu wszystkich i zaproszeniu do wspólnej modlitwy młodzież angażowała się w śpiew i  czynny udział w liturgii. W homilii ksiądz Dyrektor przypomniał o ważności zdobywania wiedzy, poszukiwania jej różnymi drogami. Powiedział też, że jest to czas wsłuchiwania się w głos wychowawcy i nauczyciela, którzy chcą zawsze dobra dla młodego człowieka. Po uroczystym zawierzeniu się Maryi Wspomożyciele i oddaniu się jej w macierzyńską opiekę i błogosławieństwie za Jej przyczyną młodzież udała się do swoich klas. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Pierwsze rozmowy, dialogi z nowymi kolegami budziły trochę lęku i zaskoczenia. Radosna atmosfera pokonała wszelkie obawy. Całe grono pedagogiczne i wychowawcze z optymizmem podjęło nowe wezwania na ten rok szkolny. Następnie odbyło się spotkanie przy stole zastawionym wykwintnym ciastem. Nauka jest głównym lekarstwem na trudy życia, nie ma żadnej nieprzyjemności, która nie staje się lżejsza po godzinie lektury.

2021-09-09T23:41:47+00:00