Dzień Patrona 

Dzień Patrona

Szkoła Podstawowa oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Towarzystwa Salezjańskiego im. ks. Ignacego Błażewskiego  24 października br. obchodziła Uroczystość swego Patrona.  Historycy przyjmują, że 24 października 1939 roku w Lasach Piaśnickich został rozstrzelany ks. Ignacy Błażewski – salezjanin, który w latach 1938 – 1939 tworzył dzieło salezjańskie w Rumi. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Przyborek. Nowoprzyjęci uczniowie złożyli przysięgę oraz zostali pasowani na uczniów Szkół. Po Eucharystii przeżyliśmy część artystyczną, na którą złożyło się przedstawienie o  Księdzu Ignacym przygotowane przez p. Bartłomieja Machola z uczniami. Delegacja Uczniów złożyła kwiaty oraz znicz przy Grobie nr 3, który jest dedykowany zamordowanym kapłanom w Piaśnicy. Atrakcją tego dnia był wyjazd młodzieży na zwiedzanie  Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce. Dziękujemy Bogu za dar naszego Patrona i owoce jego pięknego życia, których doświadczamy  w naszych Szkołach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-12-08T13:50:32+00:00