Dzień patrona

We środę, 24 października 2018 r. świętowaliśmy Dzień Patrona naszych Szkół w Kniewie – Księdza Ignacego Błażewskiego. W tym roku obchody odbyły się na miejscu w szkole. Przybyła duża ilość Gości i Przyjaciół naszych Szkół Salezjańskich, m.in. Rodzice naszych uczniów, kadra pedagogiczna i pozostali pracownicy. Tegoroczna uroczystość była ponadto wyjątkowa, gdyż uczestniczyli w niej krewni naszego Patrona – syn bratanicy księdza Ignacego oraz jej wnuk Błażej. Po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Dziekana Daniela Nowaka z parafii pw. Chrystusa Króla w Wejherowie przeszliśmy do holu głównego szkoły i tam obejrzeliśmy przedstawienie przygotowana przez p. Joannę Machol. Wydarzenie zakończyło się wręczeniem przez księdza Marka Barańskiego statuetek upamiętniających ten dzień i tegoroczną 100. rocznicę Niepodległości Polski. Owe rękodzieła są wytworem naszych Uczniów wykonanych pod czujnym okiem p. Marcina Baranowskiego – Kierownika praktyk zawodowych. Oprócz obdarowanych Gości, statuetki otrzymali również: Kierownik Internatu Szkół – p. Bartłomiej Machol, w imieniu całej kadry pedagogicznej na swoje ręce nagrodę przyjął wicedyrektor Szkół – p. Ryszard Poznań, a także opiekun Szkoły Branżowej – p. Marcin Baranowski.

2018-11-19T11:40:39+00:00