Dzień Patrona naszych Szkół – ks. Ignacego Błażewskiego oraz odsłonięcie pomnika popiersia naszego patrona przy Oratorium w Rumi

Tradycyjnie, jak co roku w październiku obchodziliśmy Dzień Patrona, księdza Ignacego Błażewskiego, który przypadł we środę 30.10.2019 r. Tegoroczne obchody, oprócz zaprzysiężenia nowych uczniów Szkół Salezjańskich w Kniewie były inne niż wszystkie, gdyż doczekaliśmy się popiersia ks. Ignacego upamiętniającego jego osobę i twórcę pierwszego oratorium w Rumi. Tam też pomnik stanął, a jego odsłonięcie zostało poprzedzone uroczystą Mszą Św. w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi. W czasie trwania uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć wielu księży Salezjanów na czele z księdzem Inspektorem Romanem Jakimowiczem.

Zwieńczeniem obchodów był poczęstunek w sali gimnastycznej i prezentacja multimedialna Szkół Salezjańskich w Kniewie, a na koniec uroczystości chłopcy udali się na wyjazdowe atrakcje w Rumi

2019-11-04T11:57:46+00:00