Misja i wizja szkoły 2016-08-08T15:07:11+00:00

Misja i wizja szkoły

Nasza szkoła jest odpowiedzią na potrzeby współczesnej młodzieży.   Jesteśmy szkołą katolicką prowadzoną przez Towarzystwo Salezjańskie  Inspektorii pw. św. Wojciecha.

Uczciwy obywatel i dobry chrześcijanin to cel procesu wychowawczego w naszej szkole. Jest to wizja wychowawcza św. Jana Bosko – Ojca i Nauczyciela Młodzieży /1815-1888/, który pragnął integralnego rozwoju człowieka.

Zgodnie z zamierzeniem ks. Bosko pragniemy, aby nasza szkoła nie była tylko miejscem rozwoju intelektualnego, ale również podwórkiem tzn. przestrzenią rozwijania swoich zainteresowań i pasji,  kościołem – który daje nam  możliwość  rozwoju  relacji z Bogiem i Maryją oraz domem, w którym każdy czuje się potrzebny, szanowany i kochany.