Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej

W dniu 14 listopada 2018 r. mieliśmy przyjemność spotkać się ze Strażnikami strzegącymi granic naszego kraju! Szanowni Państwo przybyli już z samego rana, aby opowiedzieć nam o swojej pracy, omówić obecną sytuację migracyjną w kraju i zaprezentować się w nowym umundurowaniu. Usłyszeliśmy dużo ciekawych informacji nt. tego jak taka praca może być niebezpieczna, a zarazem satysfakcjonująca. Chłopcy dowiedzieli się, iż muszą przestrzegać ściśle prawa oraz pozostać w formie, gdyż osoby kandydujące na stanowisko Strażnika Granicznego muszą odznaczyć się nienaganną postawą względem prawa RP, a także tężyzna fizyczną. Usłyszeliśmy też jak SG działa na polskich drogach i kogo może zatrzymać do kontroli. Ponadto dowiedzieliśmy się jak wygląda praca z tresowanym do służby psem do poszukiwania narkotyków, czy nielegalnego tytoniu.

2019-01-09T14:17:25+00:00