Wspomnienie naszego Patrona w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi.

W tym roku w niedzielę 24 października  przypadła kolejna rocznica tragicznej śmierci naszego patrona szkoły ks. Ignacego Błażewskiego SDB. Ksiądz Dyrektor Marek Barański wraz z delegacją pocztu sztandarowego udał się do Sanktuarium  Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi. Celem wyjazdu była sprawowana uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Kustosz Janusz Sikora SDB wraz z księdzem Radcą Vacławem Clementem SDB. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Dyrektor Marek Barański SDB, który jest również przewodnikiem Sanktuarium Alicji Kotowskiej i Towarzyszy w piaśnickim lesie. W tej uroczystości towarzyszyły również poczty sztandarowe, oddając cześć Maryi Wspomożyciele i tragicznie pomordowanym w lesie tzw. golgoty kaszubskiej. Kazanie ukazywało tragizm życia tych osób oraz to, że bez wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego tego się nie da przeżyć i zrozumieć. Pamięć i modlitwa za zmarłych, przypominanie historii to nasz obowiązek. Zmarli pomagają nam żywym znosić życie. Po uroczystej Eucharystii zostało zrobione zdjęcie z ks. Radcą Vaclawem Clementem SDB . Następnie udaliśmy się pod postument ks. Ignacego Błażewskiego SDB, który znajduje się koło budynku byłej kaplicy. Zostały tam złożone lampki i kwiaty oraz odmówiona modlitwa o beatyfikację naszego szkolnego patrona. Jak powiadał św. Augustyn „łza za zmarłymi wyparuje, kwiat na grobie więdnie a modlitwa łączy i dociera aż do serca Najwyższego”.

2021-11-29T14:16:31+00:00