„Wyszyński –  zemsta czy przebaczenie”.

30 września 2021 r. nasza społeczność szkoły podstawowej  uczestniczyła w promocji filmu „Wyszyński -zemsta czy przebaczenie”. Film odbył się w Sali Kameralnej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Trochę historii i sięgnięcie wiedzy o życiu beatyfikowanego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego zaciekawiło naszych uczniów. Ukazany jest rok 1944, gdzie poznajemy wojenne losy przyszłego kardynała i Prymasa, który został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Pomaga również w szpitalu powstańczym na tym terenie. Zdobywa nietypową cechę charakteru – przebaczenie wobec nieprzyjaciół.  Toczy ze sobą walkę o miłości i nadzieję. Jest to kuźnia w której kuje serce do kapłańskiego powołania, hartuje sile woli, ducha i wielkość swojego serca a zarazem wspierania swoich kompanów. Film ten ukazał nam człowieka, który dużo przeżył i doświadczył, kształtując siłę woli  wobec umierających, huków strzał artyleryjskich i płonącej Warszawy. Musiał dokonywać bardzo trudnych wyborów i decyzji  oraz odpowiedzieć sobie na pytania „Jak żyć i miłować naszych nieprzyjaciół, kiedy w obliczu wojny przyszło nam do nich strzelać”?. Tułaczka życiowa doprowadziła czcigodnego kardynała i Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego do beatyfikacji. Trud życia i poświecenie dla bliźniego i nieprzyjaciół oraz całej ojczyzny dały efekty duchowe. Nasi uczniowie wrócili z tego Filmu umocnieni i podbudowani, że warto się poświęcać dla dobra bliźniego tracąc swoje życie.  Niechaj błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński wstawia się za nami u naszego Pana i Boga.

 

2021-11-26T01:55:46+00:00