ZJAZD INTEGRACYJNY 2021

ZJAZD INTEGRACYJNY 2021

Pod koniec wakacji w uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej Pani  tj. 26 do  29.08.2021 w naszej szkole odbył się zjazd integracyjny dla nowych uczniów. Przybyli chłopcy mieli okazję poznać się, zamieszkać w internacie i wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez pracowników naszej szkoły. Odbył się wyjazd do Adventure Park Kolibki w Gdyni. Przybycie uczniów ożywiło nasz dom co wymagało odpowiednich przygotowań. Po przywitaniu przez gospodarza ks. dyrektora Marka SDB nastąpiło zwiedzanie szkoły i całego naszego budynku tj. sali gimnastycznej, refektarza, kaplicy, internatu i obejścia wokół naszej posiadłości. Po zwiedzeniu szkoły uczniowie zostali poczęstowani II śniadaniem. Kolejnym punktem były warsztaty integracyjne , które przygotowały pani pedagog Daria oraz pani psycholog Iza. Były to różne ciekawe zajęcia, które pozwalały bliżej poznać siebie np. swoje imiona, hobby, zamiłowania, przeżyte wakacje, uczyły wzajemnej współpracy i wspólnego działania. Był czas na aktywną rekreację tj. piłkę nożną, piłkarzyki i pin ponga. Aby nabrać sił uczniowie zostali zaproszenia na wykwintny obiad a następnie odpowiednio się ubrali i wyjechaliśmy do Adwenture Park Kolibki. Jest to niezwykłe miejsce dla każdego, kto chce się wspólnie integrować i wzajemnie pomagać. Znajdziemy tam dużo aktywności oraz atrakcji a zarazem i przygód. W tej przygodzie towarzyszyli naszym uczniom pan kierownik internatu Bartłomiej oraz przyszli wychowawcy klas pani Alicja oraz pan Janusz.  Już na początku po przywitaniu zostaliśmy wpuszczeni do bunkra ciemności i aby z niego wyjść była potrzeba wspólnej współpracy wszystkich tam zgromadzonych. Ku zaskoczeniu pracowników parku nasza grupa wyszła jako pierwsza z najlepszym czasem. Pracownicy stwierdzili, że się dobrze znamy i wspólnie działamy. Dalej czekały na nas w parku różne liny, siatki, przeszkody wysokościowe, chodzenie z zasłoniętymi oczami po lesie, bunkry czy też uczenie się akrobatyki. Po ponad 3 godzinnym pobycie w lesie i parku z widokiem na Zatokę Gdańską udaliśmy się w drogę powrotną do naszej szkoły. Wracając udaliśmy się na kolację, którą lubi młodzież naszych czasów czyli Mc Donalda w Rumii. Posileni i radośni wróciliśmy do domu aby dalej kontynuować plan zjazdu. W domu oczekiwał nas ks. dyrektor Marek SDB. Po modlitwach i słówku był czas w internacie na przygotowanie posłania. Kolejną niespodzianką był film o księdzu Bosko część 1. Tak minął pierwszy dzień spotkania naszych uczniów. W drugim dniu po modlitwach, śniadaniu i odcinkach oraz spakowaniu się młodzież oglądnęła drugą część filmu o księdzu Bosko. Następnie odbyło się spotkanie z panem kierownikiem internatu Bartłomiejem. Natomiast z rodzicami spotkał się ks. dyrektor Marek SDB. Zakończenie odbyło się w kaplicy z Bożym Błogosławieństwem za wstawiennictwem Maryi Wspomożenia Wiernych. Nasi uczniowie wyjechali pod wrażeniem, milo zaskoczeni jak ten czas im szybko minął. Mieli tyle atrakcji i to jeszcze w wakacje.

Wychowywać młodzież w duchu księdza Jana Bosko daje dużo radości, prowadzi do szczęścia i życia zgodnego z dekalogiem.

2021-09-08T15:55:55+00:00