PATRONALNA UROCZYSTOŚĆ INSPEKTORII W RUMI

PATRONALNA UROCZYSTOŚĆ INSPEKTORII W RUMI

W Sanktuarium pw. NMP Wspomożenia Wiernych 22 kwietnia  br. w Rumi miała miejsce patronalna Uroczystość Święta Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego pw. św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Msza św., której  przewodniczył Ksiądz Inspektor Tadeusz Itrych, zgromadziła liczną grupę salezjanów, delegacje z salezjańskich Placówek oraz przedstawicieli Rodziny Salezjańskiej. Nasze Szkoły reprezentowali Salezjanie, Poczet Sztandarowy oraz delegacja pracowników. Uroczystość przypadła w 10 Rocznicę Ustanowienia Sanktuarium Rumskiego. Przez wstawiennictwo Świętych Patronów modlimy się o Boże błogosławieństwo dla naszych dzieł oraz o nowe powołania do Rodziny Salezjańskiej. Tego dnia przypadła kolejna rocznica śmierci ks. Lucjana Gierosa SDB/+2006/,  którego życie i posługa opatrznościowo wpisały się w powstanie kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych.”

2023-05-29T21:50:19+00:00