Dzień nauczyciela

14-go października to dzień tych, którzy – jak to mawiał Polski poeta, Czesław Miłosz – „z rąk do rąk podają skromnej mądrości dar zwyczajny”, to dzień nauczyciela, Święto Edukacji Narodowej. W Naszym Gimnazjum uczniowie ofiarowywali swym nauczycielom, oraz wszystkim pozostałym pracownikom szkoły, słodkie podarunki. W taki sposób chcieli podziękować, za trud włożony w rozwój intelektualny, oraz za troskę i dobre rady. Całe grono pedagogiczne, oraz pracownicy niepedagogiczni i administracja, uwieńczyło świętowanie Mszą świętą, która odbyła się w Kościele św. Jana Chrzciciela w Sławutowie. Po zakończonej Eucharystii, wszyscy udali się do Dworku św. Antoniego na uroczystą kolację oraz integrację.

Małgorzata Treder

2016-11-14T11:43:29+00:00