Dzień patrona

21.10.2016 roku nasza wspólnota salezjańska obchodziła bardzo ważne święto, dzień patrona naszej szkoły ks. Ignacego Błażewskiego. Ceremonię rozpoczęliśmy od Mszy św. w Górze, z obecnością ks. Inspektora Ks. Romana Jachimowicza. Był to dzień uroczystej inauguracji roku szkolnego oraz ślubowania i pasowania uczniów kl. I. Po mszy miała miejsce prelekcja ks. Jarosława Wąsowicza o życiu i działalności naszego patrona, oraz krótki spektakl przygotowany przez naszych uczniów . Później przemieściliśmy się do Kniewa, złożyliśmy kwiaty, znicz oraz poświęciliśmy tablicę ks. Ignacego Błażewskiego i plac budowy na którym powstanie hala sportowa. Na tej powierzchni Ksiądz Inspektor wykopał symboliczny dołek. W holu głównym przygotowano wystawę, na której znalazła się oryginalna monstrancją, którą w czasie wojny schował ks. Ignacy. Całość zakończyliśmy Szwedzkim stołem czyli pyszną ucztą.

Michał Rabczenko

2017-08-01T20:20:58+00:00