Rocznicowe obchody w Piaśnicy – 2018

W niedzielę 7 października 2018 r. zebraliśmy się w kolejne już rocznicowe obchody w Piaśnicy upamiętniające tysiące pomordowanych Rodaków; mężczyzn, kobiet i dzieci w pierwszych dniach II wojny światowej. Z racji ogromnej liczby ofiar, cierpień najbliższych nie bez powodu miejsce to zwane jest Golgotą Pomorza. W tym roku mieliśmy po raz pierwszy zaszczyt uświęcić te obchody zorganizowaną przez nas Strażą honorową przy grobach pomordowanych. Pomimo niedopisującej pogody, aczkolwiek adekwatnej do nastroju dopisało wielu uczestników; pocztów sztandarowych służb mundurowych, w tym Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej, a także reprezentacji wielu okolicznych szkół. Msza święta odprawiona została przez księdza arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia. Arcypasterz poświęcił również  groby, przy których trwała nasza Straż honorowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom tego ważnego dla nas wydarzenia oraz naszym uczniom ze Straży honorowej.

2018-10-11T13:20:14+00:00