DZIEŃ PATRONA 2022

Wspomnienie ks. Ignacego Błażewskiego obchodzone jest w rocznice jego śmierci 24 października. Tego dnia na symboliczny grób kapłanów w Sanktuarium Piaśnickim udała się tylko delegacja naszej szkoły z kwiatami. Oficjalne obchody Dnia Patrona odbyły się 3 listopada 2022.  Termin szkolnego świętowania był przesunięty z racji przybycia wyjątkowego gościa. Tego dnia na wizytację naszej placówki przybył ks. Inspektor Tadeusz Itrych SDB. Odbyła się msza święta podczas której nowi chłopcy dokonali ślubowania oraz zostali pasowani na uczniów. Przed dzień naszego święta odbyło się także spotkanie z nauczycielami oraz uczniami mieszkającymi w internacie. Była to okazja do spotkania, posłuchania tego co chciał przekazać nam ks. Inspektor, oraz podzielenia się swoimi troskami. Ks. Tadeusz nie tylko jest najwyższym przełożonym w naszej inspektorii ale też pasterzem, który przyjechał do nas z dobrym słowem i modlitwą. Za to wszystko dziękujemy.

2022-11-28T14:29:10+00:00