SPOTKANIE Z INSPEKCJĄ PRACY

Dnia 13.05.2024 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku, Panem Mariuszem Baliszewskim. Była to okazja do poznania zakresu działania, celu funkcjonowania i zadań jest spełnia ten urząd. Poruszono wiele zagadnień związanych przede wszystkim z pracą w rolnictwie. Młodzież miała okazję poznać sytuacje, najbardziej niebezpieczne oraz jak się przed nimi ustrzec. Pan Inspektor udzielił uczniom wielu cennych rad związanych z podejmowaniem pracy w wakacje oraz na co dzień w miejscach praktyk oraz w domu. Niezwykle ważne okazało się zabezpieczenie własne, maszyn i urządzeń oraz czynności, które sprzyjają zachowaniu bezpieczeństwa. Uczestników najbardziej zaciekawiły opisy oraz zdjęcia z różnych wypadków, które dają do myślenia oraz uwrażliwiają aby dbać o bezpieczeństwo nie tylko w pracy ale w każdej sytuacji.

2024-05-17T12:58:53+00:00