Dzień Edukacji Narodowej.

 

12 pazdziernika 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej tzw. Dzień Nauczyciela. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. delegat księdza Inspektora, Radca do spraw szkół i ośrodków wychowawczych naszej Inspektorii ks. Tomasz Kościelny SDB. W homilii ksiądz Radca połączył Ewangelię z systemem prewencyjnym księdza Jana Bosko a wychowaniem młodego pokolenia w obecnych czasach. W bardzo ciekawy sposób ukazał nam przemianę współczesnych wymagań wychowawczych i opiekuńczych a trud nauczyciela i wychowawcy.  Na koniec Mszy Świętej życzył dla całego Grona Pedagogicznego i zespołu pracowników świętej cierpliwości, zapału do dalszej pracy z młodym pokoleniem w duchu księdza Jana Bosko i Maryi Wspomożycielki. Następnie odbyła się uroczysta akademia, gdzie uczniowie ukazali nam trud poświęcenia się każdego pracownika dla ich dobra, dalszego rozwoju i ukazywania im autentycznych i realnych dróg do życia zgodnego z dekalogiem aby stawać się dobrym obywatelem i uczciwym chrześcijaninem. Po akademii młodzież obdarowała naszych wszystkich pracowników specjalnym podarunkiem oraz symbolicznym kwiatkiem. Krótkie przemówienie i podziękowania skierował również ks. dyrektor Marek Barański SDB a następnie ks. Radca ks. Tomasz Kościelny SDB oraz Pani Wicedyrektor Mirosława Tempska. Młodzieży bardzo dziękujemy za pamięć, życzenie i upominki. Jak powiadali starsi „nauka jest głównym lekarstwem na trudy życia; nie ma żadnej nieprzyjemności, która staje się lżejsza po godzinie lektury”.

2021-11-26T02:06:47+00:00