WIGILIJNY CZAS

 

Po uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Siwiak SDB udaliśmy się na hol naszej szkoły. Tam przy świątecznej dekoracji tj. żłóbku Bożej Dzieciny,  choinek i licznych prezentów odbył się wstęp do Wigilii Bożego Narodzenia. Odbyło się krótkie okolicznościowe przedstawienie. Słowo zagajenia wygłosił ks. Dyrektor Marek Barański SDB, wszystkich bardzo serdecznie przywitał, wyjaśnił rolę i znaczenie świąt Bożego Narodzenia, jego historię i znaczenie dla całego chrześcijaństwa. Następnie ks. Grzegorz Siwiak odczytał Ewangelię św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Po wysłuchaniu Ewangelii życzenia wszystkim złożył ks. Dyrektor Marek Barański SDB. Nadszedł czas życzeń, łamania się opłatkiem, uśmiechu i radości, które dawały sens temu niezwykłemu spotkaniu. Następnie udaliśmy się do refektarza na wspólnotową wieczerzę wigilijną. Nie zabrakło pierogów, ani barszczu, łącznie z krokietami, rybą i śledzikiem. Stoły pięknie przygotowanie i udekorowane. Smaczną wigilię przygotowały nasze panie z kuchni a w tle słychać było śpiew kolęd. Posileni, udaliśmy się na hol naszej szkoły koło żłóbka i choinek, aby otrzymać prezenty. Każdy uczeń otrzymując paczkę zaśpiewał jedną kolędę, którą zapamiętał i lubił najbardziej. Pracownicy również włączali się w śpiew kolęd otrzymując podarek. Było sporo radości, uśmiechu i zadowolenia w tym wyjątkowym dniu. Każdy wyjechał do swojego domu ubogacony duchowo, z podarunkiem i śpiewem kolęd. Jak pastuszkowie zanieśli  wieść o Bożym Narodzeniu, tak i my pójdźmy do Betlejem i zobaczmy na własne oczy jaki tam się cud wydarzył. Widząc to oczami naszej chrześcijańskiej wiary. Aby Bóg się zawsze rodził w naszych sercach.

 

 

 

 

2022-02-11T14:32:58+00:00