WYJAZD NA FILM Orlęta. Grodno ’39

 

27.09.2022 uczniowie Szkół Podstawowej i Branżowej w Kniewie wzięli udział w wyjeździe do multikina w Rumi na film pt.: Orlęta39.

W filmie poruszono tematykę wybuchu II wojny światowej na terytoriach obecnej Ukrainy. Konkretnie skupiał się na obronie Grodna – miasta  wielokulturowego i wieloreligijnego, zamieszkałego przez Polaków, Rosjan
i Żydów. Film ukazał okropieństwa i okrucieństwa wojny, która nie oszczędziła nikogo bez względu na pochodzenie czy wyznawaną religię. Wszelkie marzenia
i plany, dobrze zapowiadająca się przyszłość młodych ludzi zostają gwałtownie przerwane i zniszczone. Dość brutalne sceny wojennej rzeczywistości stanowią dla każdego z nas przestrogę, że o pokój należy nieustannie zabiegać, że pokój trzeba budować zaczynając od swojego serca i sumienia.

 

 

 

27.09.2022 uczniowie Szkół Podstawowej i Branżowej w Kniewie wzięli udział w wyjeździe do multikina w Rumi na film pt.: Orlęta39.

W filmie poruszono tematykę wybuchu II wojny światowej na terytoriach obecnej Ukrainy. Konkretnie skupiał się na obronie Grodna – miasta  wielokulturowego i wieloreligijnego, zamieszkałego przez Polaków, Rosjan
i Żydów. Film ukazał okropieństwa i okrucieństwa wojny, która nie oszczędziła nikogo bez względu na pochodzenie czy wyznawaną religię. Wszelkie marzenia
i plany, dobrze zapowiadająca się przyszłość młodych ludzi zostają gwałtownie przerwane i zniszczone. Dość brutalne sceny wojennej rzeczywistości stanowią dla każdego z nas przestrogę, że o pokój należy nieustannie zabiegać, że pokój trzeba budować zaczynając od swojego serca i sumienia.

2023-01-04T20:01:20+00:00